Vishay Vitramon VJ0603D271JXJQJHT
Part No.:
VJ0603D271JXJQJHT
Description:
CAP CER 270PF 16V C0G/NP0 0603
Shipping
VJ0603D271JXJQJHT Information
Series:
VJ HIFREQ HT
Capacitance:
270 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
16V
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Features:
High Temperature
Ratings:
Applications:
RF, Microwave, High Frequency
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.94mm)