Delta Electronics/Cyntec VCUW25201B-1R0MS5
Part No.:
VCUW25201B-1R0MS5
Package:
1008 (2520 Metric)
Description:
IND SMD 1.0UH AUTO GRADE CHOKE
Shipping
VCUW25201B-1R0MS5 Information
Series:
VCUW25201B
Package/Case:
1008 (2520 Metric)
Inductance:
1 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
3.4 A
Current - Saturation (Isat):
3.5A
DC Resistance (DCR):
40mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Supplier Device Package:
1008
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)