Delta Electronics/Cyntec VCUW064E-330MS5
Part No.:
VCUW064E-330MS5
Description:
IND SMD 33.0UH AUTO GRADE CHOKE
Shipping
VCUW064E-330MS5 Information
Series:
VCUW064E
Type:
Wirewound
Inductance:
33 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
2.4 A
Current - Saturation (Isat):
3.5A
DC Resistance (DCR):
145.2mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.274" L x 0.260" W (6.95mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max):
0.177" (4.50mm)