Delta Electronics/Cyntec VCUW053T-R68MS5
Part No.:
VCUW053T-R68MS5
Description:
IND SMD 0.68UH AUTO GRADE CHOKE
Shipping
VCUW053T-R68MS5 Information
Series:
VCUW053T
Type:
Molded
Inductance:
680 nH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
9.9 A
Current - Saturation (Isat):
9.6A
DC Resistance (DCR):
9.6mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.215" L x 0.207" W (5.45mm x 5.25mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)