Delta Electronics/Cyntec VCUW053T-4R7MS5
Part No.:
VCUW053T-4R7MS5
Description:
IND SMD 4.7UH AUTO GRADE CHOKE
Shipping
VCUW053T-4R7MS5 Information
Series:
VCUW053T
Type:
Molded
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
3.9 A
Current - Saturation (Isat):
5.3A
DC Resistance (DCR):
59mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.215" L x 0.207" W (5.45mm x 5.25mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)