Delta Electronics/Cyntec VCTA32252T-1R0MS6
Part No.:
VCTA32252T-1R0MS6
Description:
IND SMD 1.0UH AUTO GRADE CHOKE
Shipping
VCTA32252T-1R0MS6 Information
Series:
VCTA32252T
Inductance:
1 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
6.5 A
Current - Saturation (Isat):
7.5A
DC Resistance (DCR):
23mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 165°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)