Delta Electronics/Cyntec VCTA32251B-3R3MS6
Part No.:
VCTA32251B-3R3MS6
Description:
IND SMD 3.3UH AUTO GRADE CHOKE
Shipping
VCTA32251B-3R3MS6 Information
Series:
VCTA32251B
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
2 A
Current - Saturation (Isat):
2.5A
DC Resistance (DCR):
127mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 165°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)