Delta Electronics/Cyntec VCTA32251B-150MS6
Part No.:
VCTA32251B-150MS6
Manufacturer:
Delta Electronics/Cyntec
Category:
Fixed Inductors
Package:
1210 (3225 Metric)
Description:
IND SMD 15.0UH AUTO GRADE CHOKE
Shipping
VCTA32251B-150MS6 Information
Manufacturer:
Delta Electronics/Cyntec
Series:
VCTA32251B
Package/Case:
1210 (3225 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Molded
Material - Core:
Metal
Inductance:
15 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
700 mA
Current - Saturation (Isat):
1A
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
804mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 165°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
1210
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)