Delta Electronics/Cyntec VCTA25201B-R68MS6
Part No.:
VCTA25201B-R68MS6
Description:
IND SMD 0.68UH AUTO GRADE CHOKE
Shipping
VCTA25201B-R68MS6 Information
Inductance:
680 nH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
3.5 A
Current - Saturation (Isat):
4.8A
DC Resistance (DCR):
37mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 165°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)