Delta Electronics/Cyntec VCTA25201B-R10MS6
Part No.:
VCTA25201B-R10MS6
Description:
IND SMD 0.10UH AUTO GRADE CHOKE
Shipping
VCTA25201B-R10MS6 Information
Material - Core:
Metal
Inductance:
100 nH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
7 A
Current - Saturation (Isat):
11A
DC Resistance (DCR):
11mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 165°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)