Delta Electronics/Cyntec VCSC108T-470MS6K
Part No.:
VCSC108T-470MS6K
Description:
IND SMD 47.0UH AUTO GRADE CHOKE
Shipping
VCSC108T-470MS6K Information
Inductance:
47 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
2.6 A
Current - Saturation (Isat):
5.2A
DC Resistance (DCR):
129.6mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 165°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.425" L x 0.394" W (10.80mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max):
0.315" (8.00mm)