Delta Electronics/Cyntec VCSC108T-220MS6K
Part No.:
VCSC108T-220MS6K
Description:
IND SMD 22.0UH AUTO GRADE CHOKE
Shipping
VCSC108T-220MS6K Information
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
3.1 A
Current - Saturation (Isat):
7.1A
DC Resistance (DCR):
99mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 165°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.425" L x 0.394" W (10.80mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max):
0.315" (8.00mm)