Delta Electronics/Cyntec VCSC076T-150MS6K
Part No.:
VCSC076T-150MS6K
Manufacturer:
Delta Electronics/Cyntec
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Description:
IND SMD 15.0UH AUTO GRADE CHOKE
Shipping
VCSC076T-150MS6K Information
Manufacturer:
Delta Electronics/Cyntec
Series:
VCSC076T
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Molded
Material - Core:
Metal
Inductance:
15 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
2.5 A
Current - Saturation (Isat):
4.3A
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
105mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 165°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.303" L x 0.283" W (7.70mm x 7.20mm)
Height - Seated (Max):
0.236" (6.00mm)