Delta Electronics/Cyntec VCMV104T-4R7MN23M
Part No.:
VCMV104T-4R7MN23M
Manufacturer:
Delta Electronics/Cyntec
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Description:
IND SMD 4.7UH AUTO GRADE CHOKE
Shipping
VCMV104T-4R7MN23M Information
Manufacturer:
Delta Electronics/Cyntec
Series:
VCMV104T
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Molded
Material - Core:
Metal
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
10.8 A
Current - Saturation (Isat):
14.6A
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
16.5mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.427" L x 0.394" W (10.85mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max):
0.157" (4.00mm)