Delta Electronics/Cyntec VCMV063T-R15MN2TM
Part No.:
VCMV063T-R15MN2TM
Description:
IND SMD 0.15UH AUTO GRADE CHOKE
Shipping
VCMV063T-R15MN2TM Information
Inductance:
150 nH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
29.7 A
Current - Saturation (Isat):
45A
DC Resistance (DCR):
2mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.274" L x 0.260" W (6.95mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)