Delta Electronics/Cyntec VCMV063T-4R7MN2TM
Part No.:
VCMV063T-4R7MN2TM
Description:
IND SMD 4.7UH AUTO GRADE CHOKE
Shipping
VCMV063T-4R7MN2TM Information
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
5.2 A
Current - Saturation (Isat):
9A
DC Resistance (DCR):
44mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.274" L x 0.260" W (6.95mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)