Delta Electronics/Cyntec VCMV063T-2R2MN2TM
Part No.:
VCMV063T-2R2MN2TM
Description:
IND SMD 2.2UH AUTO GRADE CHOKE
Shipping
VCMV063T-2R2MN2TM Information
Inductance:
2.2 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
7.8 A
Current - Saturation (Isat):
12A
DC Resistance (DCR):
19.9mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.274" L x 0.260" W (6.95mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)