Delta Electronics/Cyntec VCMV063T-1R0MN2TM
Part No.:
VCMV063T-1R0MN2TM
Description:
IND SMD 1.0UH AUTO GRADE CHOKE
Shipping
VCMV063T-1R0MN2TM Information
Inductance:
1 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
10.4 A
Current - Saturation (Isat):
18.9A
DC Resistance (DCR):
11mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.274" L x 0.260" W (6.95mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)