Delta Electronics/Cyntec VCMV063T-100MN2TM
Part No.:
VCMV063T-100MN2TM
Manufacturer:
Delta Electronics/Cyntec
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Description:
IND SMD 10.0UH AUTO GRADE CHOKE
Shipping
VCMV063T-100MN2TM Information
Manufacturer:
Delta Electronics/Cyntec
Series:
VCMV063T
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Molded
Material - Core:
Metal
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
3.5 A
Current - Saturation (Isat):
5.4A
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
97.2mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.274" L x 0.260" W (6.95mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)