Delta Electronics/Cyntec VCMT104T-4R7MN53M
Part No.:
VCMT104T-4R7MN53M
Description:
IND SMD 4.7UH AUTO GRADE CHOKE
Shipping
VCMT104T-4R7MN53M Information
Type:
Wirewound
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
8.8 A
Current - Saturation (Isat):
9.4A
DC Resistance (DCR):
15mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.427" L x 0.394" W (10.85mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max):
0.157" (4.00mm)