Delta Electronics/Cyntec VCMT063T-4R7MN5TM
Part No.:
VCMT063T-4R7MN5TM
Manufacturer:
Delta Electronics/Cyntec
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Description:
IND SMD 4.7UH AUTO GRADE CHOKE
Shipping
VCMT063T-4R7MN5TM Information
Manufacturer:
Delta Electronics/Cyntec
Series:
VCMT063T
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Molded
Material - Core:
Metal
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
5.4 A
Current - Saturation (Isat):
5.1A
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
33.4mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.274" L x 0.260" W (6.95mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)