Delta Electronics/Cyntec VCMT063T-150MN5TM
Part No.:
VCMT063T-150MN5TM
Description:
IND SMD 15.0UH AUTO GRADE CHOKE
Shipping
VCMT063T-150MN5TM Information
Series:
VCMT063T
Inductance:
15 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
2.9 A
Current - Saturation (Isat):
2.4A
DC Resistance (DCR):
110mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.274" L x 0.260" W (6.95mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)