Delta Electronics/Cyntec VCHW084T-R10MS5
Part No.:
VCHW084T-R10MS5
Description:
IND SMD 0.10UH AUTO GRADE CHOKE
Shipping
VCHW084T-R10MS5 Information
Series:
VCHW084T
Type:
Wirewound
Inductance:
100 nH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
55.2 A
Current - Saturation (Isat):
55A
DC Resistance (DCR):
600µOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.343" L x 0.319" W (8.70mm x 8.10mm)
Height - Seated (Max):
0.157" (4.00mm)