Delta Electronics/Cyntec VCHW053T-50NMS5
Part No.:
VCHW053T-50NMS5
Description:
IND SMD 0.05UH AUTO GRADE CHOKE
Shipping
VCHW053T-50NMS5 Information
Series:
VCHW053T
Inductance:
50 nH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
40 A
Current - Saturation (Isat):
55A
DC Resistance (DCR):
0.66mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.215" L x 0.207" W (5.45mm x 5.25mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)