Delta Electronics/Cyntec VCHA105D-2R2MS6
Part No.:
VCHA105D-2R2MS6
Description:
IND SMD 2.2UH AUTO GRADE CHOKE
Shipping
VCHA105D-2R2MS6 Information
Inductance:
2.2 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
20.7 A
Current - Saturation (Isat):
21.4A
DC Resistance (DCR):
4.9mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 165°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.427" L x 0.394" W (10.85mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max):
0.213" (5.40mm)