Delta Electronics/Cyntec VCHA105D-1R5MS6
Part No.:
VCHA105D-1R5MS6
Description:
IND SMD 1.5UH AUTO GRADE CHOKE
Shipping
VCHA105D-1R5MS6 Information
Inductance:
1.5 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
22.3 A
Current - Saturation (Isat):
23A
DC Resistance (DCR):
4.2mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 165°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.427" L x 0.394" W (10.85mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max):
0.213" (5.40mm)