Delta Electronics/Cyntec VCHA105D-1R0MS6
Part No.:
VCHA105D-1R0MS6
Description:
IND SMD 1.0UH AUTO GRADE CHOKE
Shipping
VCHA105D-1R0MS6 Information
Inductance:
1 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
27 A
Current - Saturation (Isat):
31.7A
DC Resistance (DCR):
2.76mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 165°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.427" L x 0.394" W (10.85mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max):
0.213" (5.40mm)