Delta Electronics/Cyntec VCHA105D-101MS6
Part No.:
VCHA105D-101MS6
Manufacturer:
Delta Electronics/Cyntec
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Description:
IND SMD 100.0UH AUTO GRADE CHOKE
Shipping
VCHA105D-101MS6 Information
Manufacturer:
Delta Electronics/Cyntec
Series:
VCHA105D
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Wirewound
Material - Core:
Metal
Inductance:
100 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
2.5 A
Current - Saturation (Isat):
3.5A
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
234mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 165°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.427" L x 0.394" W (10.85mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max):
0.213" (5.40mm)