Delta Electronics/Cyntec VCHA085D-4R7MS6
Part No.:
VCHA085D-4R7MS6
Description:
IND SMD 4.7UH AUTO GRADE CHOKE
Shipping
VCHA085D-4R7MS6 Information
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
7.9 A
Current - Saturation (Isat):
13.7A
DC Resistance (DCR):
15.6mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 165°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.343" L x 0.323" W (8.70mm x 8.20mm)
Height - Seated (Max):
0.213" (5.40mm)