Delta Electronics/Cyntec VCHA085D-2R2MS6
Part No.:
VCHA085D-2R2MS6
Description:
IND SMD 2.2UH AUTO GRADE CHOKE
Shipping
VCHA085D-2R2MS6 Information
Inductance:
2.2 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
13.5 A
Current - Saturation (Isat):
14.3A
DC Resistance (DCR):
7.2mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 165°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.343" L x 0.323" W (8.70mm x 8.20mm)
Height - Seated (Max):
0.213" (5.40mm)