Delta Electronics/Cyntec VCHA085D-220MS6
Part No.:
VCHA085D-220MS6
Description:
IND SMD 22.0UH AUTO GRADE CHOKE
Shipping
VCHA085D-220MS6 Information
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
3.7 A
Current - Saturation (Isat):
6.2A
DC Resistance (DCR):
67mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 165°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.343" L x 0.323" W (8.70mm x 8.20mm)
Height - Seated (Max):
0.213" (5.40mm)