Delta Electronics/Cyntec VCHA085D-150MS6
Part No.:
VCHA085D-150MS6
Description:
IND SMD 15.0UH AUTO GRADE CHOKE
Shipping
VCHA085D-150MS6 Information
Inductance:
15 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
4.4 A
Current - Saturation (Isat):
6.7A
DC Resistance (DCR):
52.8mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 165°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.343" L x 0.323" W (8.70mm x 8.20mm)
Height - Seated (Max):
0.213" (5.40mm)