Delta Electronics/Cyntec VCHA085D-100MS6
Part No.:
VCHA085D-100MS6
Manufacturer:
Delta Electronics/Cyntec
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Description:
IND SMD 10.0UH AUTO GRADE CHOKE
Shipping
VCHA085D-100MS6 Information
Manufacturer:
Delta Electronics/Cyntec
Series:
VCHA085D
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Molded
Material - Core:
Metal
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
5.2 A
Current - Saturation (Isat):
12A
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
36mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 165°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.343" L x 0.323" W (8.70mm x 8.20mm)
Height - Seated (Max):
0.213" (5.40mm)