Delta Electronics/Cyntec VCHA075D-6R8MS6
Part No.:
VCHA075D-6R8MS6
Description:
IND SMD 6.8UH AUTO GRADE CHOKE
Shipping
VCHA075D-6R8MS6 Information
Series:
VCHA075D
Inductance:
6.8 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
5.5 A
Current - Saturation (Isat):
8.7A
DC Resistance (DCR):
26.6mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 165°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.303" L x 0.283" W (7.70mm x 7.20mm)
Height - Seated (Max):
0.213" (5.40mm)