Delta Electronics/Cyntec VCHA054T-2R2MS6
Part No.:
VCHA054T-2R2MS6
Description:
IND SMD 2.2UH AUTO GRADE CHOKE
Shipping
VCHA054T-2R2MS6 Information
Series:
VCHA054T
Inductance:
2.2 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
6.2 A
Current - Saturation (Isat):
9.3A
DC Resistance (DCR):
24mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 165°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.213" L x 0.205" W (5.40mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max):
0.157" (4.00mm)