Delta Electronics/Cyntec VCHA042A-R68MS6
Part No.:
VCHA042A-R68MS6
Description:
IND SMD 0.68UH AUTO GRADE CHOKE
Shipping
VCHA042A-R68MS6 Information
Series:
VCHA042A
Inductance:
680 nH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
8.2 A
Current - Saturation (Isat):
8.1A
DC Resistance (DCR):
10.3mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 165°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.165" L x 0.157" W (4.20mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max):
0.083" (2.10mm)