Delta Electronics/Cyntec VCHA042A-R47MS6
Part No.:
VCHA042A-R47MS6
Description:
IND SMD 0.47UH AUTO GRADE CHOKE
Shipping
VCHA042A-R47MS6 Information
Series:
VCHA042A
Inductance:
470 nH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
9.5 A
Current - Saturation (Isat):
9.4A
DC Resistance (DCR):
7.6mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 165°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.165" L x 0.157" W (4.20mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max):
0.083" (2.10mm)