CEC Xtal V-3-5-2.0480M-50-4085-150
Part No.:
V-3-5-2.0480M-50-4085-150
Manufacturer:
CEC Xtal
Category:
Oscillators
Package:
6-SMD, No Lead
Description:
VCXO 2.048M 50ppm -40~85 Pu 150P
Shipping
V-3-5-2.0480M-50-4085-150 Information
Manufacturer:
CEC Xtal
Series:
Package/Case:
6-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
XO (Standard)
Frequency:
Function:
Standby (Power Down)
Output:
CMOS
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
±100ppm
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.069" (1.75mm)