Suzhou Hangjing Elec&Tech Co.,Ltd V132H-40.000J33DTJK
Part No.:
V132H-40.000J33DTJK
Manufacturer:
Suzhou Hangjing Elec&Tech Co.,Ltd
Category:
Oscillators
Package:
6-SMD, No Lead
Description:
XTAL OSC VCXO 40MHZ 3.3V HCMOS S
Shipping
V132H-40.000J33DTJK Information
Manufacturer:
Series:
V132H
Package/Case:
6-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
VCXO
Frequency:
40 MHz
Function:
Output:
HCMOS
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±30ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
50mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.043" (1.10mm)