KYOCERA AVX UQCL2A2R4BAT2A\500
Part No.:
UQCL2A2R4BAT2A\500
Description:
CAP CER 2.4PF 200V 0402
Shipping
UQCL2A2R4BAT2A\500 Information
Capacitance:
2.4 pF
Tolerance:
±0.1pF
Voltage - Rated:
200V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.024" (0.60mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
  • UQCL2A2R4BAT2A\500
  • UQCL2A2R4BAT2A\500 PDF
  • UQCL2A2R4BAT2A\500 Datasheet
  • UQCL2A2R4BAT2A\500 Specifications
  • UQCL2A2R4BAT2A\500 Images
  • Buy UQCL2A2R4BAT2A\500
  • UQCL2A2R4BAT2A\500 Price
  • UQCL2A2R4BAT2A\500 Distributor
  • UQCL2A2R4BAT2A\500 Supplier
  • UQCL2A2R4BAT2A\500 Wholesale
  • Include Parts
  • Popular Search
The following parts include "UQCL2A2R4BAT2A\500" in Silicon Labs UQCL2A2R4BAT2A\500.