KYOCERA AVX UQCL2A2R0BAT2A
Part No.:
UQCL2A2R0BAT2A
Description:
CAP CER 2PF 200V 0402
Shipping
UQCL2A2R0BAT2A Information
Capacitance:
2 pF
Tolerance:
±0.1pF
Voltage - Rated:
200V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.024" (0.60mm)