KYOCERA AVX UQCL2A150JAT2A\500
Part No.:
UQCL2A150JAT2A\500
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Description:
CAP CER 15PF 200V 0402
Shipping
UQCL2A150JAT2A\500 Information
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
UQ
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
15 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
200V
Temperature Coefficient:
A
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Q, Low Loss
Ratings:
Applications:
RF, Microwave, High Frequency
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
0402 (1005 Metric)
Size / Dimension:
0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.024" (0.60mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
  • UQCL2A150JAT2A\500
  • UQCL2A150JAT2A\500 PDF
  • UQCL2A150JAT2A\500 Datasheet
  • UQCL2A150JAT2A\500 Specifications
  • UQCL2A150JAT2A\500 Images
  • Buy UQCL2A150JAT2A\500
  • UQCL2A150JAT2A\500 Price
  • UQCL2A150JAT2A\500 Distributor
  • UQCL2A150JAT2A\500 Supplier
  • UQCL2A150JAT2A\500 Wholesale
  • Include Parts
  • Popular Search
The following parts include "UQCL2A150JAT2A\500" in Silicon Labs UQCL2A150JAT2A\500.