Taiyo Yuden UMK105CG1R8CV-F
Part No.:
UMK105CG1R8CV-F
Description:
CAP CER 1.8PF 50V C0G/NP0 0402
Shipping
UMK105CG1R8CV-F Information
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
1.8 pF
Tolerance:
±0.25pF
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)