Taiwan Semiconductor Corporation UDZS9V1B
Part No.:
UDZS9V1B
Manufacturer:
Taiwan Semiconductor Corporation
Category:
Single Zener Diodes
Package:
SC-90, SOD-323F
Description:
DIODE ZENER 9.1V 200MW SOD323F
Shipping
UDZS9V1B Information
Manufacturer:
Series:
Package/Case:
SC-90, SOD-323F
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
9.1 V
Tolerance:
±2%
Power - Max:
200 mW
Impedance (Max) (Zzt):
30 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
450 nA @ 6 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)