Taiwan Semiconductor Corporation UDZS4V3B
Part No.:
UDZS4V3B
Description:
DIODE ZENER 4.3V 200MW SOD323F
Shipping
UDZS4V3B Information
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
4.3 V
Tolerance:
±2%
Power - Max:
200 mW
Impedance (Max) (Zzt):
90 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
2.7 µA @ 1 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)