UCC3882DW.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | UCC3882DW |
| Manufacturer | Unitrode |
| Series | - |
| Package/Case | 28-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Active |
| Applications | Controller, Intel VID code |
| Voltage - Input | 5V, 12V |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Output | 2.05V, 2.1V |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 28-SOIC |
The following parts include "UCC3882DW" in Silicon Labs UCC3882DW.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.