NCP51200MNTXG.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | |
| Part Number | NCP51200MNTXG |
| Manufacturer | onsemi |
| Series | - |
| Package/Case | 10-VFDFN Exposed Pad |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Applications | LDO (Linear), DDR |
| Voltage - Input | 2.375V ~ 3.5V |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Output | 0.5V ~ 1.8V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 10-DFN (3x3) |
The following parts include "NCP51200MNTXG" in Silicon Labs NCP51200MNTXG.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.