Vishay General Semiconductor - Diodes Division TZMB3V9-GS18
Part No.:
TZMB3V9-GS18
Description:
DIODE ZENER 3.9V 500MW SOD80
Shipping
TZMB3V9-GS18 Information
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
3.9 V
Tolerance:
±2%
Power - Max:
500 mW
Impedance (Max) (Zzt):
90 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
2 µA @ 1 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
1.5 V @ 200 mA
Operating Temperature:
-65°C ~ 175°C