Samtec Inc. TW-45-06-S-D-380-121
Part No.:
TW-45-06-S-D-380-121
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Shipping
TW-45-06-S-D-380-121 Information
Number of Positions:
90
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.673" (17.094mm)
Length - Post (Mating):
0.172" (4.369mm)
Length - Stack Height:
0.380" (9.652mm)
Length - Tail:
0.121" (3.073mm)