Samtec Inc. TW-45-04-S-D-225-090
Part No.:
TW-45-04-S-D-225-090
Description:
CONN BRD STACK 2.00 90POS
Shipping
TW-45-04-S-D-225-090 Information
Number of Positions:
90
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.555" (14.097mm)
Length - Post (Mating):
0.240" (6.096mm)
Length - Stack Height:
0.225" (5.715mm)
Length - Tail:
0.090" (2.286mm)